  • CRCW1218309RFKEK
CRCW1218309RFKEK
advertisement
Manufacturer No:
CRCW1218309RFKEK
HK JDW NO:
873-CRCW1218309RFKEK
Datasheet:
CRCW1218309RFKEK
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CRCW Series, Thick Film, 309Ohm, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRCW1218309RFKEK
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.181W 3.10mmx4.60mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    309Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
    TR, BLISTER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Construction
    Rectangular
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm