  • CRCW12182R43FNEK
CRCW12182R43FNEK
advertisement
Manufacturer No:
CRCW12182R43FNEK
HK JDW NO:
873-CRCW12182R43FNEK
Datasheet:
CRCW12182R43FNEK
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CRCW Series, Thick Film, 2.43Ohm, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRCW12182R43FNEK
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.181W 3.10mmx4.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    2.43Ohm
  • Power Rating
    1W
  • Packing Method
    TR, BLISTER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Construction
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm