  • CRCW121822K0JNEK
CRCW121822K0JNEK
advertisement
Manufacturer No:
CRCW121822K0JNEK
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CRCW121822K0JNEK
Package:
1218
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 22kOhm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
CRCW121822K0JNEK
  • Package / Case
    1218
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    22kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 200
  • HTS Code
  • Power Rating
    1W
  • Packing Method
    TR, BLISTER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    200V
  • Rated Temperature
    70°C