  • CRCW12104R87FNTA
CRCW12104R87FNTA
advertisement
Manufacturer No:
CRCW12104R87FNTA
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CRCW12104R87FNTA
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
CRCW12104R87FNTA
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CRCW Series, Thick Film, 4.87Ohm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CRCW12104R87FNTA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CRCW
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    4.87Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    1210
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.33W
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm