  • CRCW1210475RFKEC
CRCW1210475RFKEC
advertisement
Manufacturer No:
CRCW1210475RFKEC
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CRCW1210475RFKEC
Package:
1210
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 475Ohm, 1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CRCW1210475RFKEC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    1210
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    475Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 200
  • HTS Code
  • Power Rating
    500mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Working Voltage
    200V
  • Rated Temperature
    70°C