  • CRCW121046K4FKEA
CRCW121046K4FKEA
advertisement
Manufacturer No:
CRCW121046K4FKEA
HK JDW NO:
873-CRCW121046K4FKEA
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
CRCW121046K4FKEA
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CRCW Series, Thick Film, 46.4kOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 11489
Step5Bar-code shipping tag
CRCW121046K4FKEA
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    15.989131mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRCW
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    46.4kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    550μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm