  • CRCW1210220RFKTA
CRCW1210220RFKTA
advertisement
Manufacturer No:
CRCW1210220RFKTA
HK JDW NO:
873-CRCW1210220RFKTA
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
CRCW1210220RFKTA
Description:
CRCW Series, Thick Film, 220Ohms, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRCW1210220RFKTA
    Select All
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    220Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    330mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    2.4892mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Supplier Device Package
  • Weight
    15.989131mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRCW
  • Published
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%