  • CRCW12068K20JNEAIF
CRCW12068K20JNEAIF
advertisement
Manufacturer No:
CRCW12068K20JNEAIF
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CRCW12068K20JNEAIF
Step5Bar-code shipping tag
CRCW12068K20JNEAIF
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
    2008
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Resistance
    8.2kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Rated Temperature
    70°C
  • Length
    3.2mm
  • Width
    3.2mm