  • CRCW12066R20JMTA
CRCW12066R20JMTA
advertisement
Manufacturer No:
CRCW12066R20JMTA
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CRCW12066R20JMTA
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
CRCW12066R20JMTA
Step5Bar-code shipping tag
CRCW12066R20JMTA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Supplier Device Package
    1206
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    CRCW
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    6.2Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6002mm