  • CRCW12064K70DKTAP
CRCW12064K70DKTAP
advertisement
Manufacturer No:
CRCW12064K70DKTAP
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CRCW12064K70DKTAP
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
CRCW12064K70DKTAP
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CRCW-P Series, Thick Film, 4.7kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CRCW12064K70DKTAP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CRCW-P
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    4.7kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm