  • CRCW12062K70JNTB
CRCW12062K70JNTB
advertisement
Manufacturer No:
CRCW12062K70JNTB
HK JDW NO:
873-CRCW12062K70JNTB
Datasheet:
CRCW12062K70JNTB
Description:
CRCW Series, Thick Film, 2.7kOhms, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRCW12062K70JNTB
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
    1206
  • Weight
    10.007382mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRCW
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    2.7kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    250mW
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6mm