  • CRCW120627K4FKEAHP
CRCW120627K4FKEAHP
advertisement
Manufacturer No:
CRCW120627K4FKEAHP
HK JDW NO:
873-CRCW120627K4FKEAHP
Description:
CRCW-HP Series, Thick Film, 27.4kOhms, 0.75W 3/4W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRCW120627K4FKEAHP
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
    1206
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRCW-HP
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    27.4kOhms
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm