  • CRCW120624R0DKEAP
CRCW120624R0DKEAP
advertisement
Manufacturer No:
CRCW120624R0DKEAP
HK JDW NO:
873-CRCW120624R0DKEAP
Datasheet:
CRCW120624R0DKEAP
Description:
CRCW-P Series, Thick Film, 24Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRCW120624R0DKEAP
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
    1206
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRCW-P
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    24Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6002mm