  • CRCW12061R58FKEAHP
CRCW12061R58FKEAHP
advertisement
Manufacturer No:
CRCW12061R58FKEAHP
HK JDW NO:
873-CRCW12061R58FKEAHP
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CRCW-HP Series, Thick Film, 1.58Ohm, 0.75W 3/4W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRCW12061R58FKEAHP
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRCW-HP
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.58Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm