  • CRCW12061R43FNEB
CRCW12061R43FNEB
advertisement
Manufacturer No:
CRCW12061R43FNEB
HK JDW NO:
873-CRCW12061R43FNEB
Datasheet:
CRCW12061R43FNEB
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CRCW Series, Thick Film, 1.43Ohm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRCW12061R43FNEB
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRCW
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    1.43Ohm
  • Terminal Finish
    MATTE TIN OVER NICKEL
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    250mW
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm