  • CRCW1206191KFHEAP
CRCW1206191KFHEAP
advertisement
Manufacturer No:
CRCW1206191KFHEAP
HK JDW NO:
873-CRCW1206191KFHEAP
Datasheet:
CRCW1206191KFHEAP
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CRCW-P Series, Thick Film, 191kOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRCW1206191KFHEAP
    Select All
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRCW-P
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    191kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    250mW