  • CRCW120616R9FKEA
CRCW120616R9FKEA
advertisement
Manufacturer No:
CRCW120616R9FKEA
HK JDW NO:
873-CRCW120616R9FKEA
Datasheet:
CRCW120616R9FKEA
Description:
RES SMD 16.9 OHM 1% 1/4W 1206
Step5Bar-code shipping tag
CRCW120616R9FKEA
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Supplier Device Package
    1206
  • Weight
    10.007382mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRCW
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    16.9Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Depth
    1.6mm
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6002mm