  • CRCW120610K0JNEBC
CRCW120610K0JNEBC
advertisement
Manufacturer No:
CRCW120610K0JNEBC
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CRCW120610K0JNEBC
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
CRCW120610K0JNEBC
Description:
CRCW-C Series, Thick Film, 10kOhms, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CRCW120610K0JNEBC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
    1206
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CRCW-C
  • Size / Dimension
    0.120Lx0.061W 3.05mmx1.55mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    10kOhms
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm