  • CRCW08056K80FHEAP
CRCW08056K80FHEAP
advertisement
Manufacturer No:
CRCW08056K80FHEAP
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CRCW08056K80FHEAP
Package:
0805
Datasheet:
CRCW08056K80FHEAP
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 6.8kOhm, 1%,
Quantity:
In Stock : 5877
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CRCW08056K80FHEAP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    0805
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    6.8kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Additional Feature
    SEMI-PRECISION, RATED AC VOL(V):150
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C