  • CRCW080560K4FKTC
CRCW080560K4FKTC
advertisement
Manufacturer No:
CRCW080560K4FKTC
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CRCW080560K4FKTC
Package:
0805
Datasheet:
Description:
Thick Film, 60.4kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
CRCW080560K4FKTC
    Select All
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    125mW
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    0805
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    60.4kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C