  • CRCW0805348RFKEAHP
CRCW0805348RFKEAHP
advertisement
Manufacturer No:
CRCW0805348RFKEAHP
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CRCW0805348RFKEAHP
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CRCW-HP Series, Thick Film, 348Ohm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CRCW0805348RFKEAHP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Working Voltage
    150V
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CRCW-HP
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    348Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Additional Feature
    RATED AC COLTAGE(V): 150
  • Power Rating
    500mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    500mW