  • CRCW080530M0JPEAHR
CRCW080530M0JPEAHR
advertisement
Manufacturer No:
CRCW080530M0JPEAHR
HK JDW NO:
873-CRCW080530M0JPEAHR
Description:
CRCW-HR Series, Thick Film, 30MOhms, 0.125W 1/8W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 4996
Step5Bar-code shipping tag
CRCW080530M0JPEAHR
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
    0805
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    CRCW-HR
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±500ppm/°C
  • Resistance
    30MOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    508μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm