  • CRCW0805301RFKTA
CRCW0805301RFKTA
advertisement
Manufacturer No:
CRCW0805301RFKTA
Manufacturer:
NKK Switches
HK JDW NO:
558-CRCW0805301RFKTA
Datasheet:
CRCW0805301RFKTA
Description:
301Ohm,
Step5Bar-code shipping tag
CRCW0805301RFKTA
  • Package / Case
    0805
  • Number of Pins
    2
  • Published
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    301Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    150V