  • CRCW08052R87FMTA
CRCW08052R87FMTA
advertisement
Manufacturer No:
CRCW08052R87FMTA
HK JDW NO:
873-CRCW08052R87FMTA
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
CRCW08052R87FMTA
Description:
CRCW Series, Thick Film, 2.87Ohms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRCW08052R87FMTA
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
    0805
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRCW
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    2.87Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Height
    508μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm