  • CRCW08051M24FKEA
CRCW08051M24FKEA
advertisement
Manufacturer No:
CRCW08051M24FKEA
HK JDW NO:
873-CRCW08051M24FKEA
Datasheet:
CRCW08051M24FKEA
Description:
RES SMD 1.24M OHM 1% 1/8W 0805
Step5Bar-code shipping tag
CRCW08051M24FKEA
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    5.499807mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    CRCW
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.24MOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Voltage - Rated
    150V
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 150
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Depth
    1.25mm
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    500μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm