  • CRCW060382R0JNEC
CRCW060382R0JNEC
advertisement
Manufacturer No:
CRCW060382R0JNEC
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CRCW060382R0JNEC
Package:
0603
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 82Ohm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
CRCW060382R0JNEC
  • Package / Case
    0603
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    82Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 75
  • HTS Code
  • Power Rating
    100mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Depth
    850μm
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    75V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Length
    1.55mm