  • CRCW060360R4FKTA
CRCW060360R4FKTA
advertisement
Manufacturer No:
CRCW060360R4FKTA
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CRCW060360R4FKTA
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
CRCW060360R4FKTA
Description:
CRCW Series, Thick Film, 60.4Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 16026
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CRCW060360R4FKTA
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Supplier Device Package
    0603
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Series
    CRCW
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    60.4Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    75V
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    75V
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Depth
    850μm
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    508μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm
  • Length
    1.55mm