  • CRCW0603560KJNEBC
CRCW0603560KJNEBC
advertisement
Manufacturer No:
CRCW0603560KJNEBC
HK JDW NO:
873-CRCW0603560KJNEBC
Datasheet:
CRCW0603560KJNEBC
Description:
CRCW-C Series, Thick Film, 560kOhms, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRCW0603560KJNEBC
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    560kOhms
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRCW-C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm