  • CRCW0603511RFKEAC
CRCW0603511RFKEAC
advertisement
Manufacturer No:
CRCW0603511RFKEAC
HK JDW NO:
873-CRCW0603511RFKEAC
Datasheet:
CRCW0603511RFKEAC
Description:
CRCW-C Series, Thick Film, 511Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 4028
Step5Bar-code shipping tag
CRCW0603511RFKEAC
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRCW-C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    511Ohms
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Power Rating
    100mW
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm