  • CRCW060349R9FKEAC
CRCW060349R9FKEAC
advertisement
Manufacturer No:
CRCW060349R9FKEAC
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CRCW060349R9FKEAC
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
CRCW060349R9FKEAC
Description:
CRCW-C Series, Thick Film, 49.9Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 54989
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CRCW060349R9FKEAC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2018
  • Series
    CRCW-C
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Wraparound
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    49.9Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Power Rating
    100mW
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Length
    1.55mm