  • CRCW0603430RFKEAHP
CRCW0603430RFKEAHP
advertisement
Manufacturer No:
CRCW0603430RFKEAHP
HK JDW NO:
873-CRCW0603430RFKEAHP
Description:
CRCW-HP Series, Thick Film, 430Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 11662
Step5Bar-code shipping tag
CRCW0603430RFKEAHP
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRCW-HP
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    2
  • Termination
    Wraparound
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    430Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Height
    558.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Length
    1.6002mm