  • CRCW060338R3FKEAC
CRCW060338R3FKEAC
advertisement
Manufacturer No:
CRCW060338R3FKEAC
HK JDW NO:
873-CRCW060338R3FKEAC
Datasheet:
CRCW060338R3FKEAC
Description:
CRCW-C Series, Thick Film, 38.3Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRCW060338R3FKEAC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    38.3Ohms
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CRCW-C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%