  • CRCW06031R10JNEA
CRCW06031R10JNEA
advertisement
Manufacturer No:
CRCW06031R10JNEA
HK JDW NO:
873-CRCW06031R10JNEA
Datasheet:
CRCW06031R10JNEA
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CRCW Series, Thick Film, 1.1Ohm, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 4804
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CRCW06031R10JNEA
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    CRCW
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    1.1Ohm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    75V
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 75
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    75V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    508μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm