  • CRCW06031K58FKTA
CRCW06031K58FKTA
advertisement
Manufacturer No:
CRCW06031K58FKTA
HK JDW NO:
873-CRCW06031K58FKTA
Datasheet:
CRCW06031K58FKTA
Description:
CRCW Series, Thick Film, 1.58kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 9
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CRCW06031K58FKTA
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Supplier Device Package
    0603
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    CRCW
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.58kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    75V
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    75V
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    508μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm
  • Length
    1.5494mm