  • CRCW06031K30FKEB
CRCW06031K30FKEB
advertisement
Manufacturer No:
CRCW06031K30FKEB
HK JDW NO:
873-CRCW06031K30FKEB
Datasheet:
CRCW06031K30FKEB
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CRCW Series, Thick Film, 1.3kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRCW06031K30FKEB
    0603 (1608 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.3kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    75V
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 75
  • Power Rating
    100mW
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Depth
    850μm
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Height
    500μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm