  • CRCW0603137RFKEA
CRCW0603137RFKEA
advertisement
Manufacturer No:
CRCW0603137RFKEA
HK JDW NO:
873-CRCW0603137RFKEA
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
CRCW0603137RFKEA
Description:
RES SMD 137 OHM 1% 1/10W 0603
Step5Bar-code shipping tag
CRCW0603137RFKEA
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Series
    CRCW
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    137Ohm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    75V
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 75
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    75V
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Depth
    850μm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    500μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm