  • CRCW060312K7FKEAHP
CRCW060312K7FKEAHP
advertisement
Manufacturer No:
CRCW060312K7FKEAHP
HK JDW NO:
873-CRCW060312K7FKEAHP
Description:
FIXED RESISTOR CRCW-HP Series, Thick Film, 12.7kOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 7993
Step5Bar-code shipping tag
CRCW060312K7FKEAHP
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRCW-HP
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • Termination
    Wraparound
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    12.7kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Additional Feature
    RATED AC COLTAGE(V): 75
  • Power Rating
    250mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Working Voltage
    75V
  • Height
    558.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm