  • CRCW040282K5FKEDC
CRCW040282K5FKEDC
advertisement
Manufacturer No:
CRCW040282K5FKEDC
HK JDW NO:
873-CRCW040282K5FKEDC
Datasheet:
CRCW040282K5FKEDC
Description:
CRCW-C Series, Thick Film, 82.5kOhms, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 40773
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CRCW040282K5FKEDC
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Supplier Device Package
    0402
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRCW-C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    82.5kOhms
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Height Seated (Max)
    0.014 0.35mm