  • CRCW040268K0JNEDHP
CRCW040268K0JNEDHP
advertisement
Manufacturer No:
CRCW040268K0JNEDHP
HK JDW NO:
873-CRCW040268K0JNEDHP
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
CRCW-HP Series, Thick Film, 68kOhms, 0.2W 1/5W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRCW040268K0JNEDHP
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Supplier Device Package
    0402
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRCW-HP
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    68kOhms
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Power Rating
    200mW
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Height
    406.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm