  • CRCW040254K9FKTD
CRCW040254K9FKTD
advertisement
Manufacturer No:
CRCW040254K9FKTD
HK JDW NO:
873-CRCW040254K9FKTD
Datasheet:
CRCW040254K9FKTD
Description:
CRCW Series, Thick Film, 54.9kOhms, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 10914
Step5Bar-code shipping tag
CRCW040254K9FKTD
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Supplier Device Package
    0402
  • Weight
    652.039032μg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRCW
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    54.9kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Max Power Dissipation
    63mW
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    406.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm