  • CRCW0402470RJNEDIF
CRCW0402470RJNEDIF
advertisement
Manufacturer No:
CRCW0402470RJNEDIF
HK JDW NO:
873-CRCW0402470RJNEDIF
Description:
CRCW-IF Series, Thick Film, 470Ohms, 0.063W 1/16W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRCW0402470RJNEDIF
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Supplier Device Package
    0402
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRCW-IF
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    470Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Max Power Dissipation
    63mW
  • Depth
    500μm
  • Military Standard
    Not
  • Height
    406.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm