  • CRCW040243K2FKEDC
CRCW040243K2FKEDC
advertisement
Manufacturer No:
CRCW040243K2FKEDC
HK JDW NO:
873-CRCW040243K2FKEDC
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
CRCW040243K2FKEDC
Description:
CRCW-C Series, Thick Film, 43.2kOhms, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 29374
Step5Bar-code shipping tag
CRCW040243K2FKEDC
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Supplier Device Package
    0402
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRCW-C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
    Wraparound
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    43.2kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Power Rating
    63mW
  • Height Seated (Max)
    0.014 0.35mm
  • Length
    1mm