  • CRCW04022R40JNEDC
CRCW04022R40JNEDC
advertisement
Manufacturer No:
CRCW04022R40JNEDC
HK JDW NO:
873-CRCW04022R40JNEDC
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
CRCW04022R40JNEDC
Description:
CRCW-C Series, Thick Film, 2.4Ohms, 0.063W 1/16W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRCW04022R40JNEDC
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Supplier Device Package
    0402
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRCW-C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    2.4Ohms
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Height Seated (Max)
    0.014 0.35mm