  • CRCW04022R37FKTD
CRCW04022R37FKTD
advertisement
Manufacturer No:
CRCW04022R37FKTD
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CRCW04022R37FKTD
Package:
0402
Datasheet:
Description:
Thick Film, 2.37Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
CRCW04022R37FKTD
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    63mW
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    350μm
  • Length
    1mm
  • Width
    500μm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
  • Weight
    652.039032μg
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    2.37Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C