  • CRCW0402220KFHEDP
CRCW0402220KFHEDP
advertisement
Manufacturer No:
CRCW0402220KFHEDP
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CRCW0402220KFHEDP
Package:
0402
Datasheet:
CRCW0402220KFHEDP
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 220kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
CRCW0402220KFHEDP
  • Package / Case
    0402
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    220kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Additional Feature
    SEMI PRECISION, RATED AC VOLTAGE(V):50
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    500μm
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Working Voltage
    50V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Length
    1mm