  • CRCW040215K0JNEAIF
CRCW040215K0JNEAIF
advertisement
Manufacturer No:
CRCW040215K0JNEAIF
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CRCW040215K0JNEAIF
Package:
0402
Datasheet:
Description:
Thick Film, 15kOhm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
CRCW040215K0JNEAIF
  • Package / Case
    0402
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    5%
  • Resistance
    15kOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Width
    1mm