  • CRCW0402100RDKEDP
CRCW0402100RDKEDP
advertisement
Manufacturer No:
CRCW0402100RDKEDP
HK JDW NO:
873-CRCW0402100RDKEDP
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
CRCW0402100RDKEDP
Step5Bar-code shipping tag
CRCW0402100RDKEDP
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    CRCW-P
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    100Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Additional Feature
    SEMI PRECISION, RATED AC VOLTAGE(V):50
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    63mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Working Voltage
    50V
  • Height
    406.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm