  • CRCW0402100KJNEE
CRCW0402100KJNEE
advertisement
Manufacturer No:
CRCW0402100KJNEE
HK JDW NO:
873-CRCW0402100KJNEE
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
CRCW0402100KJNEE
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CRCW Series, Thick Film, 100kOhm, 0.063W 1/16W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRCW0402100KJNEE
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRCW
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    100kOhm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V) : 50
  • Power Rating
    63mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Max Power Dissipation
    63mW
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Working Voltage
    50V
  • Height
    406.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm