  • CRCW0201909KFNED
CRCW0201909KFNED
advertisement
Manufacturer No:
CRCW0201909KFNED
HK JDW NO:
873-CRCW0201909KFNED
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
CRCW0201909KFNED
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CRCW Series, Thick Film, 909kOhm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 2519
Step5Bar-code shipping tag
CRCW0201909KFNED
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRCW
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    909kOhm
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
  • Voltage - Rated
    30V
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE: 30V
  • Power Rating
    50mW
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Max Power Dissipation
    50mW
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.05W
  • Case Code (Imperial)
    0201
  • Height
    280μm
  • Height Seated (Max)
    0.011 0.28mm