  • CRCW02014K22FNED
CRCW02014K22FNED
advertisement
Manufacturer No:
CRCW02014K22FNED
HK JDW NO:
873-CRCW02014K22FNED
Datasheet:
CRCW02014K22FNED
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CRCW Series, Thick Film, 4.22kOhm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 10240
Step5Bar-code shipping tag
CRCW02014K22FNED
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    CRCW
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    4.22kOhm
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
  • Voltage - Rated
    30V
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE: 30V
  • Power Rating
    50mW
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Max Power Dissipation
    50mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.05W
  • Height Seated (Max)
    0.011 0.28mm